yeni HSYK düzenlmesi |

yeni HSYK düzenlmesi

Tarih 27 Şubat 2014

Yeni HSYK düzenlemesi
HSYK’nın yapısında değişiklik öngören yasa tasarısı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı.
26.02.2014 – 15:57
Yeni HSYK düzenlemesi
Yorum Yap
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HSYK yasasını onayladı. Cumhurbaşkanı adına yapılan açıklamada ”Kanunun diğer lehinde ve aleyhinde tartışılan maddelerinin ise Anayasa Mahkemesince değerlendirilmesinin daha doğru olacağını düşünerek yayımlanmasını uygun buldum” denildi.

PEKİ BU YENİ HSYK DÜZENLEMESİ NE ANLAMA GELİYOR?
17 Aralık’tan beri yargıda süregelen Hükümet aleyhine yargıdaki paralel yapılanma Hükümet’in bu hamlesiyle sona erecek. Çünkü 17 Aralık’tan itibaren yargı içerisindeki paralel yapılanmanın Hükümet’in önünü kesmeye yönelik icraatlar ortaya koyduğu öne sürülmüştü. Hatta bazı savcılar sağlıklı oldukları halde atandıkları yerlere gitmemek için sağlık raporu almış bazıları da Çağlayan Adliyesi önünde bildiri dağıtmışlardı.

Yeni HSYK düzenlemesi ile ayda iki gün toplanıp iki saat çalışan, on bin lira maaş alan yüz bin liralık makam aracı ve lojman kullanan HSYK üyeleri bundan sonra sıradan yargıç gibi olacaklar

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın