Taksim olaylar sona erdi |

Taksim olaylar sona erdi

Tarih 18 Ocak 2014

İnternetime dokunma çağrısının ardından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde biraraya gelen kitleye polisin saldırısı ile başlayan olaylar son bulurken, Ergün Güney isimli bir kişi plastik merminin burnuna isabet etmesi sonucu yaralandı. Çok sayıda kişi ise gözaltına alındı.

Sosyal Medya üzerinden hükümetin İnternet Yasası’nda değişiklik öngören ve internete sansür getiren tasarısına karşı, “İnternetime dokunma” çağrısı ardından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde toplanan kitleye polis müdahalesi ile başlayan olaylar saatler sonra son bulurken Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ndeki polis bekleyişi sürüyor. Galatasaray Meydanı ve İstiklal Caddesi’ndeki sokak girişlerinde bekleyen polis, TOMA ve zırhlı araçlarla, ara sokaklarda sloganlar atarak biraraya gelen gruplara, tazyikli su, gaz bombası, ses bombası plastik mermilerle saldırıda bulundu. Polise, taş ve soda şişeleri ile karşılık veren gruplar, ara sokaklarda ve İstiklal Caddesi’nde barikatlar kurarak ateş yaktı.

Polis, İstiklal Caddesi boyunca yoğun plastik mermi kullanırken, Ergün Güney isimli yurttaş plastik merminin burnuna isabet etmesi sonucu yaralandı. Polise tepki gösteren Güney, zırhlı aracın önüne atladı. Polis, Balo Sokak’ta da biraraya gelen kitleye gaz bombaları ile müdahalede bulundu. Grup da polise havai fişeklerle karşılık verdi. Gazdan etkilenen esnaf ve çevredeki yurttaşlarda polise tepki gösterdi. polis müdahalesi sırasında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın