Öksürüge care Su ? |

Öksürüge care Su ?

Tarih 17 Aralık 2013

Astım, faranjit, geniz akıntısı, kalp yetmezliği, grip ve nezle gibi hastalıklarda ortaya çıkan öksürüğün doğal ilacı bulundu. Memorial Şişli Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Dr. Füsun Soysal, en etkili öksürük şurubunun günde 2.5 litre su tüketimi olduğunu söyledi.

‘SENELER SÜRER’
Öksürüğün, vücudun bir savunması olduğunu ifade eden Soysal, “Üç hafta ve daha uzun süren öksürükler kronik öksürük olarak kabul edilir. Kronik öksürükler bazen seneler sürebilir. Şiddetli öksürük, krizlere neden olmaktadır. Bu ataklar; bazen baş ağrısı, baş dönmesi hatta bayılma ile sonuçlanabilir” dedi. Dr. Soysal, öksürüğe iyi gelen yiyecek ve içecekler hakkında da bilgi verdi. Soysal, “Öksürükleri yumuşatmak amacıyla sütün içerisine bal karıştırmak veya balın içerisine karabiber atmak yararlı olabilir. Bunun yanında, en etkili öksürük şurubunun günde 2-2.5 litre su tüketimi olduğu unutulmamalıdır” ifadesini kullandı.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın