izmir Urla'da BDP HDP'ye saldırı |

izmir Urla’da BDP HDP’ye saldırı

Tarih 23 Şubat 2014

İzmir urla da hdp yapılan saldırı çirkin ve aşalıkcadır ve ayni saldırı kadiköyde yapılmıştır ..

Hdp izmir urlada acilen gövde gösterisi yapması gerekiyor bu ülke herkezin ülkesidir 3 5 marjinal 3 5 cahilin bir araya gelip ülkeyi bozmak ve parçalamak girişiminden başka birşey degildir bu bir avuç marjinal aslında kendi gölgelerinden korkanlardır

Top Yekun Çeteler marjinal gruplar iş başında türkiyenin bir çok bölgesinde hdp ve bdp saldırılar yoğunlaştı saldırıları gerçekleştiren marjinal gruplar hdp ve bdp tabanını çatışmalara çekmek istiyor asıl amaç hdp ve bdp tabanını çatışmaya çekip türkiyede terörist bir yapı olarak göstermek istiyorlar amaç hdp büyümesi ve yogun ilgi kazanmasını önlemektir korku hdp büyük bir zafer almasıdır..

Kadıköy’de seçim bürosu açılışından sonra Arnavutköy’e gitmek için yola çıkan HDP’nin seçim otobüsü faşistlerin saldırısına uğradı.

BDP’nin Erzurum’un merkez ilçesi Yakutiye’de açılışı henüz gerçekleşmemiş olan seçim bürosu kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı.

HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Sırrı Süreyya Önder’in de katılımıyla Kadıköy HDP 1. Bölge seçim koordinasyon bürosunun açılışı yapıldı.

Açılışın ardından Arnavutköy’deki açılışa gitmek için ayrılan seçim otobüsünün önü Rıhtım Caddesi’nde faşist bir grup tarafından kesildi. Faşistler taşlar ve sopalarla araca saldırdı. Araç, büyük hasar gördü.

izmir urlada saldırı yapan bu gruplar aslında özünde korkak ve zavalı neden saldırdıklarını bile açıklıyamiyacak kadar cahil olan bu grup aslinda türkiye hizmet etikleri vatani sevdikleri vs yok vatanini miletini seven bir topluk asla saga sola saldırmaz heleki siyasi bir parti secim calismalarina

Anlam veremiyorum neye hizmet ediyorsunuz kime ne sifatla saldırıyorsunuz bu tür marjinal grupların saldırma nedeni ülkede kaos yaratmak ve paralel devlet icindeki cetelerin emri ile hareket ediyorlar amaç türkiyede bir kaos ortamı yaratmak izmir ural ilçesindeki saldırıyı gerçekleştirenler aslında paralı orda hazır bulundurulmuşlardır ücret karşılıgı böyle bir saldırı gerçekleştirdi yani bu gruplarin devleti ve vatani sevdigi felan yok aslinda bu tür kisilerin amacı türkiye cumhuriyetini bölmek ve parçalamak delvetin siyasi bir partisine saldırmak neye hizmetir ? biz bunu bütün partiler icin söylüyoruz demokrasi dedigin sey bir birin partisine saldırmak yakmak yikmak degildir

izmirdeki bir avuc marjinal grupların kime hizmet etiklerinide çok iyi biliyoruz neden orda olduklarını 1000 kişi bir anda toplanamaz organizei birşeydir

Şimdi hdp türk ve kürt halkını bir arada bulundurmak için bir hareket degilmi ? etnik kürt miliyetciligi yapan bir yapıda degil eger kürt miliyetciligi yapan bir yapı olsaydı 27 yapı neden destek versin bu catiya demeki ortak bir birlesim ve hdp türkiye cumhuriyeti partisidir yoksularin ve her halkın temcilsi olmaya aday bir yapıdır içinde kürtü türkü çerkezi lazı arabı her irktan insanı barindiran renkli bir partidir

İzmir’in Urla ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve polis gözetiminde gerçekleşen ırkçı saldırılarda 9 kişi yaralandı.

Urla’da seçim bürosu açılışı yapmak isteyen HDP’liler, MHP seçim bürosundan çıkan kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

Saldırı haberini alan başka bir HDP’li grup destek amacıyla Balçova’dan Urla’ya gitti. HDP’nin seçim bürosuna ulaşmaya çalışan grup MHP’nin seçim bürosunun önünden otobüsle geçerken taşlanarak durduruldu. Görgü tanıkları polisin olayı izlemekle yetindiğini gerekli müdahalede bulunmadığını anlatırken saldırıda HDP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Özçelik’in de aralarında bulunduğu 9 HDP’li yaralandı.

Yaralananlardan isimleri öğrenilenler şunlar: Ferhat Beyazıt, BDP İl yöneticisi Talip Çabuk, BDP Buca İlçe Başkanı Fazlı Toplayıcı, Nihat Çabuk ve Cemal Tekçe.

Yaralıların Dokuz Eylül Hastanesi’nde tedavi altına alındığı, ismi geçen 5 kişinin hayati tehlikesinin olmadığı diğerlerinin ayakta tedavi edilerek taburcu edildikleri bildirildi.

Ayağından yaralanan HDP İzmir Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Osman Özçelik ise, “Bu gün burada yaşanan Roboski’de yaşananların aynısıdır. Bizler burada linç edilmek istendik. Polis Kürdistan’da topuyla tüfeğiyle halka müdahale ederken, burada ise bizi linç etmek isteyen ırkçı grubu izledi. Saldırganlar attıkları taşlarla beni ayağımdan yaraladı. Aracımızda linç edilmek istendik. Biz bu saldırı çok gördük, asla mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

HDP seçim bürosu açılışını iptal ederek İzmir’e döndü.

HDP’lilerin Karşıyaka’da da seçim bürosu açılışına bir grup ırkçı demir çubuk ve sopalarla saldırı girişiminde bulundu.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın