'Fast food yemeyin, McDonald's yetkilileri? |

‘Fast food yemeyin, McDonald’s yetkilileri?

Tarih 26 Aralık 2013

Dünyanın en ünlü fast food restoranı olan McDonald’s, tarihi bir skandala imza attı… McDonald’s’ın İnsan Kaynakları web sayfası, çalışanlarına, “Fast food hızlı, makul fiyatta ve ev dışında yemek için güzel bir alternatif olabilir. Her ne kadar hızlı hayat yaşayan insanlar için değişilmez olsada fast food yüksek kalorili, yağlı, şekerli ve tuzludur, obezite riski taşır” uyarısında bulundu…

ÇOK SAĞLIKSIZ BİR SEÇİM
Gönderiyle beraber paylaşılan fotoğrafta hamburgerle patates için ‘sağlıksız seçim’ etiketi kullanılmışken salata ve sandviçten ‘sağlıklı seçim’ diye söz edildi. Gönderide ayrıca fast food restoranların diyeti zorlaştıran yer olduğuna da dikkat çekildi. McDonald’s İnsan Kaynakları sayfasında daha önce de, “McDonald’s çalışanları, gelirinizi artırmak için 2. bir iş yapabilirsiniz” açıklaması yapılmıştı.

SOSYAL MEDYA SALLANDI
McDonald’s, kendi ürünleri için “Sağlıksız” ibaresini kullanınca, Twitter ve Facebook’ta büyük tepkilere neden oldu. İşte o yorumlardan bazıları: Bu kadar da olmaz. Bizi zehirliyorlar… Sağlıklı olmadıklarını itiraf ettiklerine göre, korkuları da yok. McDonald’s, benim için bitti. Daha doğrusu tüm fast food restoranları.. Elbette denetim olmadığı için bir yağı belki tam gün kullanıyor. Gördüklerime inanamadım. Bu çok büyük bir skandal. Şirket cezalandırılmalı. İnsan sağlığıyla oynamak cezasız kalmamalı.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın