Erkek şiddeti kör etti |

Erkek şiddeti kör etti

Tarih 15 Aralık 2013

Şengül Sezer 6 yıldır imam nikahlı olduğu kocası tarafından feci şekilde dövülerek kör edildi. 29 yaşında ve bir çocuk annesi olan Şengül Sezer koruma altına alınırken, kendisini öldüresiye darp eden kocası Ramazan Bozacıoğlu hakkında ise bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmadığı ortaya çıktı.

Türkiye’de kadına yönelik sınır tanımayan erkek şiddeti bu kez bir kadını görme yetisinden etti. Bu kez şiddetin mağduru Zonguldak Ereğli’de yaşayan, bir çocuk annesi Şengül Sezer oldu. 29 yaşındaki Sezer’in, 8 Eylül 2013 tarihinde kocası Ramazan Bozacıoğlu tarafından feci şekilde darp edilerek kör edildiği ortaya çıktı. ANF’nin ulaştığı Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Adli Tıp raporunda, Sezer maruz kaldığı vahşeti, ”6 yıldır eşim tarafından sürekli sopa ve yumruklarla darp ediliyorum. Kaynar su ile yakıldım, eşim benimle zorla cinsel ilişkiye girdi” diye anlatıyor. Kör eden darbı ise Sezer’in, “Eşim demir çubukla yüzüme vurdu, üzerime kaynar su döktü” şeklinde dile getirmesi kadına yönelik şiddetin ne boyutlara vardığını gözler önüne serdi.

KAYNAR SU İLE YAKILDI, ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ VE TECAVÜZ EDİLDİ

Kadına yönelik şiddete her gün bir yenisinin eklendiği Türkiye’de, ortaya çıkan olaylar kadar su yüzüne çıkamayanlar da var. Bu gizli erkek şiddetinin bir adresi de Zonguldak Ereğli İlçesi oldu. Şengül Sezer 2007 yılında sevdiği Ramazan Bozacıoğlu’yla kaçtığında başına neler geleceğini bilmiyordu.

İmam nikahıyla evlenen Sezer, evliliğin ilk günlerinden itibaren eşi Ramazan’ın şiddetine maruz kaldı. Bir kızı olan ve bu arada eşi işsiz kalan Şengül için hayat daha da yaşanılmaz bir hal aldı. Hem eşi hem kayınvalidesi tarafından her gün darp ve işkenceye maruz kalan Şengül’ün başından aşağı kaynar sular döküldü, sopa ve yumruklarla dövüldü, eşi tarafından cinsel ilişkiye zorlandı.

Kendisiyle sınırlı kalmayan bu şiddet henüz 6 yaşındaki kızına da yansıdı, koca şiddeti küçük kıza da yöneldi. Şengül defalarca intihar etmeye niyetlense de kızını düşünerek bundan vazgeçti. Ne var ki yaşadığı bu işkenceler sonucunda çok yoğun bir travma yaşamaya başladı. Evlenmeden önce neşeli, hayat dolu olan Şengül’ün yerini artık sürekli uyuyan, kabuslar gören ve içine kapanık, kederli bir kadın almıştı.

DEMİR ÇUBUKLA VURARAK KÖR ETTİ

Yaşadığı son darp ise bardağı taşıran damla oldu. Şengül, 8 Eylül 2013 tarihinde saat gece 24.00 sıralarında, evde eşi tarafından bu kez hem de yüzünden demir çubukla darp edildi, yine üzerine kaynar su döküldü. Bu darp sonrası Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılan Şengül, buradan Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

BİR ÖLDÜRMEDİĞİ KALDI!

Ulaştığımız Adli Tıp Kurumu raporu ise Şengül Sezer’in nasıl bir vahşete maruz kaldığını gözler önüne seriyor.

Raporda: Burunda birden fazla kırığa, vücut alanının yüzde 20’den fazla yanmasına ve diğer yumuşak doku lezyonlarına, her iki gözünde iris-üveavitrus yaralanmalarına, lenslerin travmatik lezyonlarına, retinalarının travmatik lezyonlarına, ışık hissi-el hareketleri-parmak sayma 1/ 10-2/10-3/10 görme dahil lezyonlarına neden olan yaralanmalarının: 1-Kişinin yaşamını tehlikeye sokan bir duruma neden olduğu; 2-Basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı; 3-Vücuduna acı veren veya sağlığının yada algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan bir durum olduğu; 4- Her iki gözünde görme kaybı ( Işık hissi-el hareketleri-parmak sayma 1/ 10-2/10-3/10 görme dahil) olması nedeniyle kişinin her iki göz organının işlevinin sürekli olarak kaybına neden olduğu; 5- Konuşmasında sürekli zorluğa neden olmadığı; 6- Burun kemiğinde birden fazla kırık olması nedeniyle vücuttaki kemik kırılmasının hayat fonksiyonlarına etkisi hafif ( 1), orta (2-3) ve ağır (4-5-6) olarak sınıflandırıldığında orta (2-3) derecede etkileyecek nitelikte olduğu; 7-Kişinin yüzünün sürekli değişikliğine neden olan yaralanması bulunmadığı; 8-Burun sırtında, göz altında, boyun sağ ve sol tarafında tespit edilen lezyonların 08/09/2013 tarihli darp olaylarından önce oluşması nedeniyle kişinin yüzünde sabit iz niteliğinde olduğu belirtilmekte.

ÖLDÜRESİYE DARP EDEN KOCA SERBEST!

Bu şiddet sonrası kendi ailesinin yanına dönen Şengül Sezer, yaşadığı yoğun travma ile baş etmeye çalışıyor.

Devlet koruması altına alınan Sezer’in kocası Ramazan Bozacıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunması da bir şeye yaramadı.

Yargı yine erkeği korudu. Eşini kör edecek şekilde darp eden Ramazan Bozacıoğlu’nun elini kolunu sallayarak dolaştığı ortaya çıktı.

Bozacıoğlu hakkında neden işlem yapılmadığı konusunda bilgi aldığımız Ereğli Cumhuriyet Savcısı ise bu durumu, Aile Mahkemesinden tedbir kararı istediğini, Ramazan Bozacıoğlu isimli şahsın ifadesinin alındığını, ancak suçlamaları kabul etmediğini, Şengül Sezer’ın Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığına eşi tarafından darp edildiğini bildirdiğini, ancak ayrıntılara değinmediğini aktardı. Ereğli Cumhuriyet Savcısıyla konuşmamız hemen ardından zanlılar Koca Ramazan Bozacıoğlu ve annesi Şadiye Özbek hakkında zorla getirilme kararı alması ise dikkat çekti.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın