En pahalı el yazısı Lenin’in |

En pahalı el yazısı Lenin’in

Tarih 15 Ocak 2014

Rusya’da satış yapan bir site Amerikan ve Rus liderlerinin de içinde bulunduğu bir çok kişinin el yazmalarını satışa çıkardı. Sovyet devriminin lideri Vladimir Lenin’in el yazması diğer tüm liderleri geride bırakarak 110 bin dolardan satışa çıktı.

Rusya’da satış yapan Avtografomaniya şirketi, eski devlet adamlarının el yazılarını satışa çıkardı. Şirketin açıkladığı listenin ilk sırasında Vladimir Lenin bulunuyor.

Lenin’in el yazısı 3,5 milyon rubleye (yaklaşık 110 bin dolara) satılıyor. Rusya’dan satış yapan siteye göre, Lenin’i Thomas Jefferson taklip ediyor. ABD’nin üçüncü başkanı olan Jefferson’un el yazısı 1,7 milyon rubleye satışa sunuluyor.

Sitenin satış listesinde ABD’nin eski başkanlarından Abraham Lincoln’un el yazmalarına 790 bin ruble paha biçildi.

George Washington’un el yazısının fiyatı 619 bin, Barack Obama’nın 317 bin, Ronald Reygan’ın 301 bin, Bill Clinton’ın 277 bin, Leonid Brejnev’in 142 bin, Arnold Schwarzenegger’in 131 bin, Vladimir Putin’in 51 bin ruble.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın