Diş ağrısının ilacı.. |

Diş ağrısının ilacı..

Tarih 27 Aralık 2013

Civanperçemi, soğuk algınlığı, kramplar, ateşlenmeler, böbrek düzensizlikleri ve diş ağrılarına karşı kullanılır. Safra akışını uyarıcıdır ve kanı temizler. Şifalı çayı, soğuk algınlığına, gribe, mide ülseri ve kramplarına iyi gelir. Apseler, travma ve kanamalarda da kullanılır. Ancak, doktor kontrolünde tüketilmelidir.

BAŞ DÖNMESİNE ÇIBANOTU
Çıbanotu kan temizler. Sinirleri yatıştırır. Özellikle beyin gücünü kullanarak çalışanları uykudan önce içmeleri yatıştırıcı etki yaratır. Belleği güçlendirici bir etkisi vardır. Bu şifalı bitkinin baş dönmelerini giderici bir etkisi bulunur. Ayrıca, damar sertliklerine de iyi gelir.

PAZI GÖZLERİ KORUYOR
Pazı, gözlerimizin yaşlanma sonucu maruz kaldığı zararları en aza indirger. Çünkü yapraklarında, gözleri yaşlanmanın etkilerinden koruyan karotenoid maddesi bulunur. Ayrıca yaşlanma karşıtı vitaminlerden E vitaminini de içeren pazı, kansızlığı önler ve vücuda kuvvet verir.

VİTAMİN DEPOSU BİBER
Kırmızı acı biber, betakaroten içeriğiyle şifa veriyor. En iyi C vitamini kaynaklarından olan kırmızı biber, cildin elastikiyetini korunmasında etkili oluyor. Dolayısıyla yaşlanmayı geciktiriyor. Ayrıca sağlam mideleri mide kanserine karşı da koruyor. Fazla kilolarından yakınanların da imdadına yetişiyor.

ŞİFA BAKLAGİLLERDE
Kuru fasulye, nohut, bakla, mercimek, yeşil fasulye, soya ve yulafta bol miktarda bulunan saponinler, antioksidant etki göstererek hücrelerdeki DNA mutasyonlarını önlüyor; antikanserojen etki gösteriyor. Bu yüzden kurubaklagilleri sıklıkla tüketmek gerekiyor. Bağırsakları çalıştırıyor, vücuda kuvvet veriyor.

EKİNEZYA GRİPTEN KORUR
Ekinezya, içinde bulunan maddeler ile grip ve nezle virüslerine karşı etkilidir. Bu nedenle özellikle grip mevsimlerinde tercih edilmektedir. Ekinezya bağışıklık sistemini güçlendirerek daha hızlı bir iyileşme sağlar. Boğaz ağrıları, öksürük ve tıkanıklık ekinezya bitkisi sayesinde kolayca atlatılmaktadır.

AYÇEKİRDEĞİ GENÇLEŞTİRİR
Yaşlanma karşıyı en etkili vitamin kuşkusuz E vitaminidir. Ayçekirdeği de E vitamini açısından en zengin besinler arasında yer alır. Ayrıca güçlü bir antioksidan olan selenyum da ayçekirdeğinde bolca bulunur. Kalp ve sinir hastalıklarına da faydalı olan ayçekirdeği aynı zamanda beden ve zihin yorgunluğunu da gideriyor.

MELİSA OTU DİNGİNLİĞİ…
Limon kokulu melisa otu, sinirleri yatıştırıcı etkisi ile baş ağrısı, migren, baş dönmesi, kulak çınlaması, uykusuzluk, sara ve sinir krizlerinde faydalıdır. Kan şekerini ve tansiyonu düşürür. Hıçkırığı keser. Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve nefes darlığına karşı faydalıdır. Mide ve bağırsak gazlarını ve ağrılarını giderir

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın