islami sohbet |

dini sohbet

Tarih 18 Ocak 2014

Dini Sohbet arkadaşlık ve islami sohbet kanalıdır.


JAVASIZ CHAT GİRİŞİ TIKLA


JAVASIZ SOHBET GİRİŞİ FLASH TIKLA

Dini Sohbet’ten katılanlara ait islami Sohbet sayfasına girdiniz..

Dini Sohbet ile tanışmak çok kolay Türkiye & Dünya’nın her yerinden Dini Sohbet Odaları aracılığıyla Bay Bayan arkadaş edinebilirsiniz

Dini Sohbet güzel arkadaşlıklar için tasarlanmış, her gün Dünya’nın dört bir yanından yüzlerce ziyaretçi ağırlayan Dini Sohbet sitesi’dir.

Eğer Dini Sohbet odalarımız içerisinde tasvip etmediğiniz bir üslup ile karşılaşırsanız lütfen durumu arkadaşlara bildiriniz.

telefon numarasi paylaşmak yasaktır
Sohbet odaları’nı kullanmak için üye olmanız gerekmez,
küfür reklam koruması vardır
Bağlanırken kendinize bir rumuz/nick seçmelisiniz,
Odada ki kişilerde sizin gibi gerçek birer insanlar,
cinsel icerikli sohbet kesinklikle yasktır
Genel ahlak kuralları çerçevesinde nick, kanal, mesaj kullanın,
Kullanıcılara karşı, din, dil, ırk ayrımı yaparak rahatsız etmeyin,
Yazılarınızın tamamını büyük harfler ile yazmaktan kaçının,
Tanımadığınız kişilerle özel bilgilerinizi paylaşmayın,
küfürlü nick proxy kulanımı yasak..
Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayın,
Lütfen diğer kullanıcılara karşı saygılı ve anlayışlı davranınız.
Bu site sohbet diyaloglarına aracılık eden bir sitedir. Anlık yazışma sağlar ve kişilerin yazışmalarına müdahele edemez. Herkes yazdıklarından sorumludur.

Dini Sohbet Yapmak istiyorum Dini Sohbetler evet kardeşlerim dini sohbetin tam adresi olan bizler her zaman burdayız açılışımızdan bu yana islama hizmet için el ele verdik 2seneyi geride bırakıp 3üncü senemize giriyoruz sizlerinde bu hizmete desdek vermenizi bekliyoruz biz ler diyoruz ki kardeşlerim islam aşkı için allah cc aşkı için gelin ele ele verlim gelin islam da yanan kardeşlerimiz ile bir olalım hayırda kalın inş

dini soru sohbet

SORU: Müslüman bir kişinin oyun oynanan kahvehanede dini sohbet etmesinde bir mahsur var mıdır?
CEVAP: Allah’ın haram ettiği şeylerden birinin icra edildiği bir yerde ağır bir zaruret olmadığı sürece bulunmak, izlemek, şahit olmak caiz değildir. Tebliğ etmek, emri bilmaruf ve nehyi anilmünker gibi bir gerekçe ile bulunulabilir. Allah’a emanet olun.

sORU: Müslümanların özellikle bayanların facebook’ta yer almaları resimleri koymaları orada diğer insanların özellerine bakmaları doğru mudur?
CEVAP: Küfrün tuzağı olarak işleyen bir yerde bulunmak kesinlikle caiz olmaz. Velev ki bu yer mescit olsun. Ancak zorunluluk olarak bulunulması gereken durumlardan da söz etmek mümkündür. O takdirde de ‘zorunluluğun gerektirdiği’ sınırlar dahilinde bulunmak caiz olabilir. Bu ‘zorunluluğun gerektirdiği’ sınırları ise herkesin imanı belirleyecektir. Tamamen reddetmekle içine dalıp kalmak arasında bir dengeyi belirlemeye mecbur bulunuyoruz. Bu durumun kadın veya erkek ayrımı yoktur. Allah yardımcımız olsun.

SORU: Hocam son günlerde sinemalarda gösterilen Hür Adam gibi dini içerikli filmleri yapmak veya izlemek caiz midir?
CEVAP: Nihayetinde adı film bunun; ne kadar heyecanlı ve iyi olursa olsun sahibi gibi olabilir mi? Ama çağımız insanı için en müessir eğitim araçlarından biri haline gelmiş durumdadır film müessesi. Bu filmler konusunda, ashabı kirama ait olanları için ciddi itirazlar vardır: Özellikle Hulfayi Raşidin için film yapmanın caiz olmayacağı söylenmiştir. Hele Peygamber aleyhisselam efendimiz için hiç bir şekilde onun temsil edileceği bir film yapmak caiz değildir. diğer şahıs ve konularda film sektöründen yararlanmak ferekir diye düşünüyorum. Şunu da tespit edelim: Bu bir filmdir; senaryosunun verilmek istenen mesaja göre hazırlandığını unutmamak gerekir. Allah’a emanet olunuz

Soru siteyi yapmak caiz midir?
CEVAP: Bu bir ticarettir. Ticaretin genel olarak Yahudi veya başka bir din mensubu ile yapılmasında sakınca yoktur. O ticaret konusunun içeriğinde bir haram olup olmadığı önemlidir. Allah’a emanet olunuz.

SORU: İnsan kılından olmayan gösterişsiz bir perukla çalışmak kadın için caiz midir? Ya da Müslüman bir kadın başörtüsü ile çalışılmasına izin vermeyen bir işyerinde çalışmalı mıdır, tavrı ne olmalıdır? İlk paragrafta bahsettiğim şekilde çalışabilir mi?
CEVAP: Evet, insan kılından olmayan bir perukla dolaşmak ‘saçı açık olmak’ hükmünde değildir. Ancak bir yerde çalışmanın tek sakıncası ‘saçın görülmesi’ değildir. Yabancı erkeklerle bir arada bulunmak da bir sorundur. Çalışmaktan kaynaklanan, annelik veya hanımlık görevlerini aksatmak da bir sorundur. Bunları da düşünüp karar vermek gerekir.

SORU: Bir müslümanın zengin olunca ve bütün zekat, sadaka ve fitresini verdikten sonra istediği lükslükte arabaya ve eve sahip olması lüks bir hayat yaşaması caiz midir?
CEVAP: Maldaki Allah’ın hakkı olan zekât ve yakın akrabanın nafakası verildikten sonra Müslüman’ın zenginliğine bir sınır yoktur. Sınırsız denebilecek bir zenginlik mübahtır. Kaliteli ve lüks kullanmanın da zararı yoktur. Haram olan, bütün yönleri ile israftır. Zenginliğin getireceği mübahlarda boğulma
tehlikesi ise ayrı bir sorundur. Zengin fakir herkes bir çeşit imtihana tabi tutulacaktır; herkes kendi imtihanını başarmaya çalışacaktır. Allah’a emanet olunuz.

lütfen sorularinizi burdan sorunuz bizlere dini soru ve görüşlerinizi burdan belirtiniz merak etginiz ögrenmek istediginiz herşey islamiyet ile alakali din ile ilgili sorularınızı bekliyoruz
dini sohbet islami soru

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorumlar (2)

 

  1. bayufuktr diyor ki:

    slm islami sohbet odasına bend geldim dini sohbet için merhaba

  2. bayufuktr diyor ki:

    selamın aleyküm

Yorum Yapın