Bir cinsel istismar zanlısına daha tahliye |

Bir cinsel istismar zanlısına daha tahliye

Tarih 15 Aralık 2013

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 14 yaşındaki lise 1. sınıf öğrencisine tecavüz etmekle suçlanan ve 15 yıl hapsi istenen sanığı “herhangi bir suçtan hüküm yememiş” diyerek tahliye etti.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz yıl lise 1. sınıf öğrencisi H.N.Ü’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan R.K’nin soruşturmasını tamamladı.

Hazırlanan iddianamede, lise 1. sınıf öğrencisi mağdur H.N.Ü’ye yapılan iç beden muayene raporlarına göre, cinsel istismara maruz kaldığına dair herhangi bir bulguya rastlanmadığı ileri sürüldü.

Savcı, cinsel istismar sonrasında mağdur öğrencide depresif uyum bozukluğu saptandığı ve ruh sağlının bozulduğunu belgeleyen çocuk psikiyatri uzman raporlarına da dikkat çekti.

Sanığın ‘zincirleme şekilde beden veya ruh sağlığını bozacak şekilde, çocuğun istismarı, zincirleme hakaret’ suçlarından dolayı 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

İddianamenin Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edilmesinden sonra görülen sanık ve mağdur öğrencinin hazır edildiği duruşmada, iddia makamı, sanığın tutukluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Duruşmaya kısa bir ara verdikten sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın başka bir suçtan hükümlü veya tutuklu olmaması durumundan dolayı tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın