Avrupa evsizlerin iki katı boş ev var |

Avrupa’da evsizlerin iki katı boş ev var

Tarih 24 Şubat 2014

ngiliz gazete The Guardian’ın hesaplarına göre Avrupa genelinde toplam 11 milyon boş ev bulunuyor. Bu da sayıları 4,5 milyon olarak belirlenen evsizlerin iki katına denk geliyor.

Guardian’ın hesaplarına göre İspanya’da 3,4 milyonu aşkın, Fransa’da 2 milyonu aşkın, yine bir o kadar İtalya’da, 1,8 milyon Almanya’da ve 700 bin boş ev İngiltere’de bulunuyor. Bunlara İrlanda, Yunanistan, Portekiz ve diğer Avrupa ülkeleri dahil değil.

Toplamda Avrupa’da 11 milyon evin boş olduğu hesaplandı. Avrupa genelindeki 4,5 milyon evsiz dikkate alındığında, bu boş evlerin fazlasıyla bu sorunu giderebileceği anlamına geliyor.

Guardian, bu konutların çoğunluğu, 2007-2008 mali krizine kadar devam eden emlak fiyatlarındaki başdöndürücü artış sırasında inşa edilen tatilciler için yapılmış geniş komplekslerde yer aldığını ve hiçbir zaman kullanılmadığını kaydediyor.

Gazeteye göre, çok sayıda yatırımcı bunları hiç bir zaman ikamet etmek niyeti taşımadan satın aldılar. Yüzbinlerce konut ise, sahipleri tarafından fiyatları arttırmak için daha inşaatı tamamlanmadan terk edildi veya yıkıldı. Özetle, “konutsuz çok sayıda insan, insansız çok sayıda konut” bulunuyor.

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın