Açık Tehdit: Seçimden Sonra Hesap Verecekler |

Açık Tehdit: Seçimden Sonra Hesap Verecekler

Tarih 06 Mart 2014

Açık Tehdit: Seçimden Sonra Hesap Verecekler
Posted by Seçim Haber on Salı, Mart 4, 2014 · Leave a Comment

Fatih Altaylı direk olarak Açık Tehdit yapılıyor. – Seçimden Sonra Hesap Verecekler de ne demek. Seçimlere yaklaştıkça siyasi ortamında daha kutuplaştığına ve fay hatlarının daha da ayrıştığına dikkat çeken Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Hükümet tarafından birebir olmasa da Hükümete yakın gazetelerde “tehditvari” manşetlerin atıldığına ve köşe yazıları yazıldığına dikkat çekti.
“Seçimlerden sonra hesap verecekler” demek tehdit etmektir diyen Fatih Altaylı “Beni desteklemeyeni oyarım, oyacağım. Beni destekleyenlerse rahat olsun. Ne yaparlarsa yapsınlar onlara bir şey demem” demek olacağını kaydetti.
İşte Fatih Altaylı’nın bugünkü yazısından ilgili bölüm
“… İktidara destek vermeyen, eleştirel veya sorgulayıcı tutum takınanlara, “30 Mart’tan sonra hesap verecekler. Tepelenecekler. Pişman edilecekler” diye manşetler atılıyor, köşeler yazılıyor.
Böyle bir şey olabilir mi? Ne demek “Seçimden sonra hesap verecekler”? Seçimi kazanma; muhaliflere hesap sorma, muhalifleri “sindirme” amacıyla mı yapılıyor.
Eğer birinin bir açığı, bir yanlışı var ise devlet zaten ondan hesap sorar. Kendisini desteklese de desteklemese de. Yasal olarak gereken neyse yapar. Seçimi beklemeden, seçim olsa da olmasa da! Ama “Seçimden sonra hesap verecekler” demek, aleni bir tehdittir.
“Beni desteklemeyeni oyarım, oyacağım. Beni destekleyenlerse rahat olsun. Ne yaparlarsa yapsınlar onlara bir şey demem” demektir.
Elbette bunu “açıkça” söyleyen bir siyasetçi yok ama iktidarın sözcülüğüne soyunan medya mensupları bunu söyleyip duruyor. Üstelik sadece medyaya yönelik olarak değil, tüm kesimlere yönelik. “Ya iktidarı desteklersiniz ya hesap verirsiniz” cümlesi, bir demokrasi söylemi değildir. Ne söylemi olduğunu ise söyleyenler benden daha iyi bilir

Not: Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. Duygusohbet.com, kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.


SOHBET GİRİŞİ ÜCRETSİZ JAVASIZ

Yorum Yapın